Golčina Lazara Samarždića spasila Atalantu protiv Bolonje

28.09.2024 22:54
Samardžić slavi sjajan gol koji je postigao Profimedia
Samardžić slavi sjajan gol koji je postigao

Kakva završnica u Bolonji! Domaća ekipa je vodilo celo drugo poluvreme, imala igrača manje i sjajno se branila, ali je navijače na stadionu "Renato Del Ara" rastužio srpski reprezentativac, Lazar Samardžić, koji je u 90. minutu sa 25 metara matirao Lukaša Skorupskog za konačnih 1:1 (0:0).

Atalanta jeste bila blagi favorit na ovoj utakmici, i tako je i igrala. Imala je inicijativu, više je napadala, ali nije mogla da pronađe put do mreže rivala u prvom delu.

Drugo poluvreme počelo je pogotkom Santijaga Kastra koji doneo prednost Bolonji, ali je onda taj tim samo pet minuta kasnije ostala sa igračem manje, pošto je Džon Lukumi zaradio direktan crveni karton.

I sa brojčanom prednosti u polju Atalanta se mučila, nikako nije uspevala da probije defanzivni zid Bolonje, sve do 90. minuta kada je Samardžić rešio da oproba svoju levicu sa 25 metara i postigao je spektakularan gol koji je na kraju vredan boda na veoma teškom gostovanju.