(VIDEO) Lautaro Martinez proradio pred Zvezdu: Inter pobedio u Udinama

28.09.2024 16:55
Slavlje igrača Intera Tanjug/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP
Slavlje igrača Intera

Poraz od Milana izgleda je bio sam loš dan ili bolje rešeno loše drugo poluvreme Intera. Šampion Italije je stigao u Udine da ispravi i utisak i da pokaže klasu i to je uradio sa stilom iako je strepeo 10 minuta, pobedivši 3:2 (2:1) u šestom kolu Serije A. Pred duel sa Crvenom zvezdom u drugom kolu UEFA Lige šampiona (utorak, 21.00, TV Arena 1 Premium), za trenera Simonea Inzagija značajan je i učinak Lautara Martineza, koji je postigao dva gola, doduše promašio i još tri zicera.

Udineze je najprijatnije iznenađenje ove sezone, ali gostima iz Milana bilo je potrebno samo 43 sekunde i loša procena golmana Okoje da Fratezi upiše svoje ime na semaforu. On je dobio ulogu povređenog Nikole Barele, pa bi to trebalo da znači da će igrati pre Pjotra Zjelinskog i protiv Zvezde.

Propustio je Inter tri velike prilike (Lautaro, Tiram), a onda pokazao da je ranjiv u odbrani. Kabasele je bio sam na 12 metara i glavom poslao loptu u sam ugao.

I kada se očekivalo da će se prvi deo završiti 1:1, Di Marko je asistirao Lautaru Martinezu koji je konačno pogodio mrežu.

Možda bi tok meča bio drugačiji da Lautaro Martinez na pas Tirama nije već u 47. minutu spakovao drugi pogodak.

Ovako, Inter je imao potpunu kontrolu meča. Dobro je funkcionisao tim Simonea Inzagija, sve do 83. minuta kada je zaboravljen Luka, a on je dugim koracima stigao do Zomera i savladao ga.

Od gotovog su napravili veresiju igrači Intera, strepeli su desetak minuta, ali uspeli da sačuvaju tri boda koja su zaslužili.

Inter je igrao u sastavu: Zomer - Bisek, Aćerbi, Bastoni (od 75. De Fraj) - Darmijan, Fratezi (od 86. Zjelinski), Čalhanoglu, Mkitarijan, Dimarko (od 65. Augusto) - Martinez (od 86. Korea), Tiram (od 75. Taremi).