Atalanta "komirana" od Koma za 12 minuta: Vanja Vlahović na debiju iznudio penal

24.09.2024 22:42
Patrik Strefeca slavi gol za Komo Antonio Saia/LaPresse via AP
Patrik Strefeca slavi gol za Komo

Kiša je juče odložila duel u Bergamu, ali večeras su navijači domaćina kao pokisli napustili stadion jer je Komo "komirao" Atalantu za 12 minuta nastavka i preokretom došao do prve pobede u sezoni 3:2 (0:1), u petom kolu Serije A.

Šta se dogodilo sa Atalantom posle uvodnih 20 minuta kada je golom Zapakoste posle kornera došao do prednosti analiziraće trener Đanpjero Gasperini. Ali, treba reći sve što su Kutrone, Roberto i Strefeca propuštali da realizuju, nadoknadili su u nastavku.

Posle 20 sekundi Strefeca je izjednačio, uz grube greške odbrane domaćina. Samo šest minuta kasnije Paz je šutirao sa 18 metara, a lopta je promenila pravac udarivši u Kolašinca za 1:2. I treći gol je Atalanta primila iz kontre kada je napadala, Fadera je sve sjajno uradio: od prijema, driblinga do završnog udarca.

Uveo je Gasperini Lazara Samardžića od 59. minuta, a šansu da debituje u prvom timu od 75. minuta dobio je i mladi srpski reprezentativac Vanja Vlahović.

Domaćini su stvorili neke šanse, u poslednjem minutu nadoknade Vanja Vlahović je iznudio penal, Lukman ga realizovao, ali Sesk Fabregas sa Komom zaslužio je prvu pobedu u Seriji A.