Bolonja preko Monce do prve pobede u Seriji A

22.09.2024 16:56
Bolonja Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP
Bolonja

Fudbaleri Bolonje slavili su 2:1 (1:1) na gostovanju Monci u 5. kolu italijanske Serije A, zabeleživši prvu pobedu u sezoni.

U jednoj tvrdoj utakmici, sa relativno dosta prekida, gde se mahom sve odvijalno na polovini terena, uz nešto jaču inicijativu Bolonje, bolje se snašla gostujuća ekipa, koja je drugim golom (i to prelepim) Santijaga Kastra u sezoni, najzad došla do prve pobede u takmičenju posle tri vezana remija.

Mrežu Monce, naime, zatresao je najpre Kasper Urbanski u 24. minutu, ali se domaći tim vratio do odlaska na veliki odmor. Milan Đurić, visoki centarfor iz Bosne, koji je ove godine stigao u klub sa severa Italije, doneo je izjednačenje u 43. minutu.

Nakon toga dugo su navijači i gledaoci kraj malih ekrana gledali jednu tvrdu utakmicu, sa dosta prekida, gde je uglavnom Bolonja vodila glavnu priču na terenu, da bi, na kraju, ekipa sa "Renato Del Ara" uspela da kapitalizuje na ofanzivnom pristupu, a junak gostujućeg tima bio je pomenuti Kastro.

Mladi momak iz Argentine (20), koji je letos potpisao ugovor sa Bolonjom za 12 miliona evra, odlično je reagovao nakon asistencije Rema Frulera i postigao pobedonosni gol u 80. minutu.

U narednom kolu Bolonja će dočekati Atalantu, dok će Monca, koja još uvek čeka na prvu pobedu u sezoni, gostovati Napoliju.