Torino u gostima bolji od Verone, Lazović asistent

20.09.2024 22:40
Fudbaleri Torina Tanjug/Gianluca Zuddas/LaPresse via AP
Fudbaleri Torina

Fudbaleri Torina pobedili su na gostovanju ekipu Verone u petom kolu italijanske Serije A - 1:3 (1:2).

Bio je ovo sjajan meč i duel srpskih reprezentativaca, pošto su na ovom meču za Torino igrali Vanja Milinković-Savić i Ivan ilić, dok je boje Verone branio Darko Lazović, koji je na ovom meču bio i kapiten svog tima.

Susret je počeo veoma žestoko, Torino je poveo već u desetom minutu kada je strelac bio Antonio Sanabrija, da bi samo 120 sekundi kasnije Verona poravnala golom Grigorisa Kastanosa, kome je sve pripremio pomenutu Lazović.

Ipak, gosti su preuzeli kontrolu nad ovom utakmicu i ponovo su poveli u 33. minutu, a ovoga puta Lorenca Montipa savladao je Duvan Zapata.

Nastavio je Torino da napada i treći gol u 79. minutu postigao je rezervista Če Adams i nakon njegovog pogotka bilo je jasno da će "bikovi" osvojiti nova tri boda, iako je gol nade za domačine postigao Danijel Moskera u nadoknadi vremena.

Verona je trenutno osma na tabeli sa šest bodova, ali bi posle ovog kola mogla dosta da padne, dok je Torino prvi sa 11 bodova u ostaće na tom mestu barem 24 sata.