Empoli produžio idiličan start sezone: Kaljari kapitulirao, Kolombo briljirao

20.09.2024 20:24
Lorenco Kolombo na meču Kaljarija i Empolija Profimedia
Lorenco Kolombo na meču Kaljarija i Empolija

Prilično je neobično videti tim koji je u sezoni ranije spasao sebe ispadanja iz lige u poslednjem kolu, kako sedi u vrhu tabele u bilo kojoj ligi. Međutim, još jedna mala fudbalska bajka počela je da se krčka u italijanskom šampionatu, gde je Empoli nastavio niz odličnih rezultata pobedom protiv Kaljarija sa 2:0 (1:0) na strani.

U pitanju je druga pobeda u sezoni, a pored dva trijumfa, tu su i tri remija, od kojih su dva bila protiv učesnika Lige šampiona - Juventusa i Bolonje. Poetično, može se reći, s obzirom da su prošle sezone sačuvali sebi mesto u Seriji A trijumfom od 2:1 nad Romom, a takođe su i ove godine, istim rezultatom, potvrdili dobru formu identičnim rezultatom protiv "vučice".

Sada je na red došao Kaljari, a izabranici Roberta D'Aversa nisu poklekli ni za sekund. Dobro, istina je da su prepustili inicijativu protivniku posle dva gola, ali činjenica da mu nisu dopustili ni da smanji prednost govori da su odigrali koliko su morali.

Trijumfalni strelci bili su Lorenco Kolombo u 33. minutu, odnosno Sebastijano Espozito u 49. minutu.

Sledeći meč na kome će Empoli želeti da nastavi neporažen niz i tako popravi vanrednu treću poziciju na kojoj se trenutno nalazi, biće protiv Fiorentine na domaćem terenu, dok će Kaljari gostovati Parmi

Sve mečeve italijanskog prvenstva možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.