Lacio bolji od Verone: Cela utakmica stala u prvih 20 minuta

16.09.2024 22:45
Fudbaleri Lacija Profimedia
Fudbaleri Lacija

Fudbaleri Lacija nadirali su na domaćem terenu ekipu Verone u poslednjem meču četvrtog kola italijanske Serije A - 2:1 (2:1).

Meč je počeo idealno po domaćine, koji su poveli golom Bulaja Dije u petom minutu. Senegalac se sjajno snašao pored dvojice čuvara, našao prostor za udarac i savladao Lorenca Montipa.

Nije radost Lacija dugo trajal, budući da je samo 120 sekudni kasnije Grigoris Kastanos izvanredno proigrao Kaspera Tengstada koji je istrčao jedan na jedan sa Ivanom provedelom i rutinski ga matirao.

Nastavilo se u paklenom ritmu i u 20. minutu korner je izveo Matija Zakanji, a na petercu je sam ostao Valentin Kasteljenos koji je doneo novo vođstvo Rimljanima.

Neverovatnih 20 minuta, a onda ništa. Vodila se bitka na sredini terena, Verona nije uspevala da stvori neke velike prilike, dok je Lacio sa druge strane propustio dve sjajne šanse da u potpunosti reši ovu utakmicu, ali i ovako Marko Baroni ima čime da bude zadovoljan.

Lacio je posle ove utakmice šesti na tabeli sa sedam bodova, dok je Verona sedma sa šest.