Parma vodila 2:0, pa sve prosula protiv Udinezea

16.09.2024 20:34
Fudbaleri Udinezea Profimedia
Fudbaleri Udinezea

Fudbaleri Udinezea napravili su veliki preokret u gostima protiv Parme i slavili sa 3:2 (0:2) u četvrtom kolu italijanske Serije A.

Da sve bude još lepše za goste, nakon ove pobede Udineze može da se pohvali da je prvi na tabeli Serije A sa deset bodova, jednim više od drugoplasiranog Napolija.

Parma je odlično započela meč i već u drugom minutu je povela golom Enrika Del Prata koji je posle kratke kombinacije iz kornera ostao sam i lako savladao Maduku Okoja.

Na 2:0 povisio je Joan Boni koji se prvo fenomenalno zagradio, a onda se i otarasio čuvara i lako duplirao vođstvo domaćina.

Ipak, posle pauze sve je krenulo nizbrdo za Parmu. Prvo je u 49. minutu Hasane Kamara sa levog boka poslao sjajan centaršut koji je glavom u gol pretvorio Lorenco Luka, da bi Florijan Tauvin u 68. bio na pravom mestu u pravo vreme i izjednačio na 2:2.

Usledio je crveni karton koji je zaradio Mandela Keita, i to veoma zasluženo. Ušao je u igru u 55. minutu, odmah dobio prvi, a onda u 73. i drugi žuti karton i tako ostavio svoje saigrače na cedilu.

Udineze je to umeo da iskoristi, odmah je krenuo u napad, a u 77. minutu ponovo je u centru pažnje bio Tauvin koji je pokupio odbitak i savladao Leandra Čičizolu za konačnih 3:2 u korist gostiju.