Inter morao da čupa bodove protiv Monce: Damfris doneo remi u 88. minutu

15.09.2024 23:13
Fudbaleri Intera nezadovoljni remijem Profimedia
Fudbaleri Intera nezadovoljni remijem

Fudbaleri Intera remizirali su sa Moncom u četvrtom kolu Serije A rezultatom 1:1 (0:0). Za očekivati je bilo da aktuelni šampion lako savlada potencijalnog učesnika borbe za opstanak, ali kako je na Apeninima ove sezone sve moguće, tako je i ovaj meč završen nasuprot mišljenjima većine.

Iako je Inter bio dominantna ekipa na čitavom meču, uputivši čak 16 šuteva ka golu protivnika od kojih je doduše samo kod jednog golman Stefano Turati bio prinuđen da reaguje, Monca je iz svog tek trećeg udarca u nastavku povela.

Igrao se 81. minut, kada je Armando Ico poslao solidan centaršut, a u kaznenom prostoru je praktično poleteo Dani Mota i glavom savladao Jana Somera u završnici meča.

Ipak, radost domaćina nije trajala dugo, pošto je Denzel Damfris, koji je samo tri minuta ranije ozbiljno namučio čuvara mreže Monce glavom, uspeo u 87. minutu doneti poravnanje na odličan pas Karlosa Augusta

Na kraju se i pored velikog pritiska "nerazura" utakmica okončala rezultatom 1:1, čime će biti zadovoljna samo jedna strana.

Monca zauzima sada 15. mesto sa tri boda, dok je Inter drugi sa osam, i kaska jednim poenom manje za Napolijem. Sve mečeve Serije A možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.