Milan se raspucao protiv Venecije, Pavlović starter, Jović ostao na klupi

14.09.2024 22:12
Kristijan Pulišić i Frančesko Zampano Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni)
Kristijan Pulišić i Frančesko Zampano

Konačno pobeda! Čekali su "roso-neri" na prva tri boda u novoj sezoni Serije A i večeras su ih dočekali. Izabranici Paola Fonseke, "zakucali" su Veneciju za dno tabele, a sudeći po tome kako su igrali u prvom poluvremenu izgleda da im je prijala reprezentativna pauza. Na kraju Milan - Venecija 4:0.

Pitanje pobednika na "San Siru" bilo je rešeno već posle pol sata igre, a mrežu Venecije pogađali su Ernandez, Gabija, Pulišić i Abraham, a da nisu spustili "gas" u drugom poluvremenu fudbaleri Milana, pobeda bi bila i ubedljivija.

Od starta utakmice i to na visokom nivou igrao je srpski defanzivc Strahinja Pavlović, dok je Luka Jović ostao na klupi za rezerve. Od povrede se oporavio i kapiten reprezentacije Španije, Alvaro Morata, koji je dobio priliku u poslednjih pola sata meča, ali nije imao priliku da zatrese mrežu rivala.

Inače, Venecija je postigla počasni gol u 71. minutu, strelac je bio Zampano, ali je reagovala VAR soba. Zbog oštrog starta Nikolusia nad jednim igračem Milana, sudija je poništio pogodak, a igrač gostiju zbog drugog žutog kartona morao je ranije da napusti teren.

Milan u narednom kolu 22.septembra igra derbi meč protiv Intera, ali će pre toga ugostiti Liverpul u Ligi šampiona. Venecija će ugostiti Đenovu u petom kolu Serije A.