Vlahović bez municije protiv Empolija

14.09.2024 20:01
Dušan Vlahović, napadač Juventusa Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP
Dušan Vlahović, napadač Juventusa

Očekivalo se da će Juventus imti lakši posao protiv Empolija, međutim pokazao se domaćin kao tvrd orah za favorizovaniu ekipu iz Torina. Na kraju Empoli - Juventus 0:0.

Od starta utakmice igrao je i srpski reprezentativac Dušan Vlahović, koji je prvu priliku za gol imao več u petom minutu, ali su uspeli da se odbrane igrači Empolija.

U prvom poluvremenu crno-beli su konstantno napadali, trudio se Vlahović da asistira saigračima, šutira, bilo ga je na svakom delu terena, međutim nikako nije uspevao da nađe rešenje za bedem ispred golmana domaćih. Odličnu šansu propustio je i u 36. miinutu propustio i Federiko Gati, koji je odično šutirao golavom. Lopta je išla pod prečku, ipak, opet je golman Empolija dobro reagovao.

Ništa se nije menjalo ni u drugom poluvremenu. Juventus je napadao, Empoli se branio. U 52. minutu Vlahović je primio fantastičan pas, izašao je sam jedan na jedan sa golmanom domaćih, šutirao je uz levu stativu, ali se bacio Vaskez i odbranio njegov šut. Dva minuta kasnije pokušao je i Kopmajners, međutim ni on nije bio precizan.

Do kraja utakmice dobre šanse imao je Empoli, ali Gijasi i Maleh nisu bili precizni.