01.09.2024 20:33
Detalj sa utakmice Fiorentina - Monca Profimedia
Detalj sa utakmice Fiorentina - Monca

Darko Lazović je kao kapiten predvodio Veronu do druge pobede ove sezone i to protiv kluba u kojem je nekadašnji prvotimac Crvene zvezde i reprezentacije Srbije proveo četiri godine.

Verona je pobedila Đenovu 2:0 u 3. kolu Serije A, a strelci za goste bili su Kamerunac Džekson Čečua u 55. i danski internacionalac Kasper Tengšted u 64. minutu.

Klub iz Verone posle tri odigrane utakmice ima šest bodova, a jedini poraz doživeo je na svom stadionu od Juventusa.

Fiorentina je još jednom neprijatno iznenadila navijače i to u Firenci, gde je Monca bila nadomak pobede, ali je domaćin stigao do 2:2 u poslednjim trenucima meča. "Ljubičasti" ni posle tri kola ne znaju za pobedu, ali ni za poraz. Ipak, tri boda nisu razlog da pristalice kluba budu zadovoljne, jer su apetiti daleko veći.

Sve je moglo da bude završeno već u prvom poluvremenu. Raspoložena Monca povela je 2:0 preko Milana Đurića u 18. i Danijela Maldinija u 32. minutu, a Moize Kin je u 45 smanjio na 1:2. Taj rezultat bio je aktivan dugo, sve do sudijske nadoknade drugog poluvremena, kada je Robin Gosens u šestom minutu pogodio za konačan rezultat.