Inter ništa nije dao Lećeu: Vladar Italije "ispeglao" kiks sa starta prvenstva

24.08.2024 22:45
Mateo Darmijan, fudbaler Intera, strelac u pobedi protiv Lećea Tanjug/P Photo/Luca Bruno
Mateo Darmijan, fudbaler Intera, strelac u pobedi protiv Lećea

Na krivu nogu su fudbaleri Intera ustali na dan početka Serije A 2024/25. i uzeli samo bod protiv Đenove, da bi večeras protiv Lećea nadoknadili deo izgubljenog - 2:0 (1:0).

S po jednim hicem ravno u centar mete u oba poluvremena, mada su navijači aktulnog šampiona pomislili da će posle ranog vođstva posao biti završen mnogo ranije, bez bespotrebnog stresa.

Dakle, početak je bio idealan, pošto je Mateo Darmijan već u petom minitu, glavom izbliza zatresao mrežu, pošto mu je prethodno Mehdi Taremi na isti način prebacio loptu u stranu.

Bilo je uzbuđenja i pre konačnog slamanja otpora gostiju, jer je ekipa iz Milana mogla još neki put da vrati rivala na centar, kao što je ovaj umeo opasno da zapreti izjednačenjem.

Na kraju je sudija Di Marko morao da svira penal za domaćina da bi semafor ponovo zablinkao. Gaspar je vukao za dres igrača, arbitar bio blizu da snimi situaciju i bez razmišljanja dosudi najstrožu kaznu.

Hakan Čalhanoglu mirno je prišao "kreču" i rutinskim udarcem "zakucao" Leće u tom 69. minutu. Za njegov drugi poraz i brigu navijača zbog očajnog otvaranja šampionata. Posle teškog stradanja protiv Atalante, prošle sedmice.