Lacio kaznio sve greške Venecije: Kaljari i Roma pucali "praznim puškama"

18.08.2024 22:49
Matija Zakanji je iskoristio penal za Lacio Tanjug/Fabrizio Corradetti/LaPresse via AP
Matija Zakanji je iskoristio penal za Lacio

U poslednja dva vikend meča prvog kola Serije A 2024/25. Lacio je na svom terenu savladao Veneciju - 3:1 (2:1), dok je njegov večiti rival iz "večnog grada" odigrao nerešeno sa Kaljarijem na strani - 0:0.

Početak rimskog meča doneo je neočekivanu radost povratnika u najviši rang takmičenja, jer su Venecijanci, posle više od dve decenije čekane promocije u Seriju A, poveli praktično iz prvog šuta na "Olimpiku".

Šverko je izveo korner, lopta je posle par dodira došla do Magnusa Andersena, a on, lepim udarcem u gornji deo mreže, asistenciju Mikela Elertsona pretvorio u vođstvo od 3. minuta.

Njihov timski kolega Svoboda takođe se proslavio, ali na štetu svog tima, pošto je neoprezno baratao s loptom i pod pritiskom Valentina Kasteljanosa poklonio zicer šancu pomenutom igraču prestoničkog sastava, koji nije oklevao da izjednači (11).

Najzaslužniji za rezultatski egal izmamio je i penal iz kog je Zakanji doneo novi plus nebeskoplavima (44), Jeste golman pročitao nameru izvođača najstrože kazne i bacio se na pravu stranu, ali lopta je bila brža od njegovog refleksa.

Na kraju je još Đorđo Altare pogodio svoju mrežu, za kompletni potop Venecije, pošto je pokušao da skrene bočni udarac Lazarija (81).

U isto vreme, u duelu Kaljarija i Rome nije bilo strelaca, pa ni previše vrhunskih šansi. Domaćin je bodovima najbliži bio u 82. minutu kada je Razvan Marin zatresao prečku, a Roma samo 60 sekundi kasnije, pošto je Lorenco Pelegrini zabio naknadno poništen pogodak.