Verona "samlela" Napoli, uz dve asistencije Lazovića: Dominatna Bolonja uzela samo pola "plena"

18.08.2024 20:45
Dailon Livramento bio je strelac prvog gola za Veronu Tanjug/Paola Garbuioi/LaPresse via AP
Dailon Livramento bio je strelac prvog gola za Veronu

U prva dva meča današnja meča prvog kola Serije A, fudbaleri Verone ostavili su Napoli bez ičega na svom stadionu - 3:0 (0:0), dok Bolonja nije uspela da iskoristi bolju igru i brojne šanse u duelu sa Udinezeom - 1:1 (0:0).

Prva poluvremena nisu promenila rezultatski odnos snaga, svi su ostali na nuli, iako je samo Bolonja uputila čak 17 šuteva prema golu svog rivala, od čega je njih pet išlo u okvir.

Lopta nije nikako htela u gol ili je golman Udinezea zapušavao rupe u igri tima, koji je za tih 45 minuta imao posed od poražavajućih 27 odsto. Pa, opet, saigrači budućeg veziste Atalante, Lazara Samardžića, našli su način da ne skliznu u minus.

U njega su gurnuti tek u nastavku, kada je Rikardo Orsolini prekinuo realizatrske muke favorita. Kada već nije moglo iz akcije ili prekida, gol je došao s bele tačke. Na vreme, u 57. minutu.

Međutim, umesto da dupliraju zalihu i poštede sebe rizika od gubitka kaparisanog bodovnog plena, Bolonjezi su dozvolili sebi prosipanje mleka malo kasnije. Brener je asistirao, a Lautaro Đaneti glavom, posle kornera, iskoristio jednu od malobrojnih prilika u drugom poluvremenu. Za veliki remi, sve vreme, podređene ekipe.

I u Veroni su se mreže tresle posle drugog izlaska na teren. Prvo je Livramento završio akciju (50), u kojoj ga je srpski vezista Darko Lazović pronašao fantastično preciznom loptom, a onda je Daniel Moskera igrao "žmurke" sa protivnikom.

Pogocima u 75. minutu i nadoknadi vremena (90+4), na još jednu asistenciju srpskog igrača, demonstrirao je dobar osećaj za prostor i kvalitetan šut, pa je Napoli na kraju "pokošen" sa tri hica.

Za brigu navijača napolitanskog kluba, jer su očekivali da nedavni šampion trokorako zakorači u novo izdannje Serije A.