Jović strelac protiv Barse, dobrodošlica Milana za Pavlovića

07.08.2024 15:05
Luka Jović, strelac za Milan Tanjug/AP Photo/Mathieu Pattier
Luka Jović, strelac za Milan

U senci Olimpijskih igara ostle su prijateljske utakmice evropskih klubov širom sveta. Tokom prethodne noći prijateljski meč odigrali su Barselona i Milan. "Rosoneri" su slavili sa 3:2, posle penala, dok je posle 90 minuta bilo 2:2.

Prvi gol za Italijane postigao je srpski reprezentativac Luka Jović u 10. minutu. Na dodavanje Kristijana Pulišića, napadač Srbije, rutinski je savladao golmana Barselone.

Pet minuta kasnije asistent kod prvog gola duplirao je prednost Milana.

Nije se predavala Barselona. Levanovski je bio koban po odbranu Milana, prvo je zatresao mrežu u 22. minutu, a onda i u 58. kada je i doneo izjednačenje na 2:2.

Poljak je posle akcije Rafinje matirao Torijanija, a odbrana Italijana je pokazala slabosti u drugom poluvremenu, kada je iz drugog pokušaja Levnovski izjednačio rezultat. Na kraju je meč rešen na penale, trojica fudbalera Katalonaca nisu savladali mladog golmana Milana.

Luka Jović je na terenu proveo prvih 45 minuta, dok Strahinja Pavlović nije bio u konkurenciji za ovaj duel, ali je Milano objavio dobrodošlicu za srpskog asa.