Autor: Vladimir Sukdolak

01.04.2023 19:46
Fiorentina "srušila" Inter posle sedam godina: Crna serija "nerazura", Lukaku se brukao Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Inter je, sada je to već sigurno, u velikoj krizi rezultata i posle izgubljene trke sa Napolijem za šampionskom titulom, "nerazuri" bi veoma lako, ukoliko nastave sa lošim izdanjima, mogli da ostanu i bez plasmana u Ligu šampiona.

Posle Specije i Juventusa, sva tri boda protiv Intera osvojila je i Fiorentina i na stadionu "Đuzepe Meaca" u 28. kolu Serije A. "Ljubičasti" su uspeli da pobede 1:0, golom Đakoma Bonaventure u 53. minutu. Bio je to peti poraz tima Simonea Inzagija u poslednjih pet utakmica.

Mnogo bolje delovao je Inter u odnosu na utakmice kada je počeka serija poraza. Imali su domaćini i energije i dobre ideje, ali ne i sreće, dok se Romelu Lukaku propisno obrukao promašivši nekoliko velikih šansi. Posle njih stigla je kazna, kada se fenomenalno posle kornera u šesnaestercu Intera snašao Bonaventura.

Nikola Milenković dobio je priliku od početka drugog poluvremena, Aleksa Terzić nije ulazio na teren, dok je Luka Jović propustio meč u Milanu zbog povrede mišića. Fiorentina je poslednji put pobedila Inter pre današnjeg meča 22. aprila 2017.

U prvoj utakmici 28. kola Atalanta je pobedila kao gost Kremoneze 3:1.