Nakon Liverpula, Monca se pobeđuje rutinski: De Ketelare i Bilal Ture vodili Atalantu do trijumfa

21.04.2024 22:44
Detalj sa utakmice Monca - Atalanta Guliver/Matteo Gribaudi
Detalj sa utakmice Monca - Atalanta

Nastavila je Atalanta sa odličnim izdanjima nakon izbacivanja Liverpula iz Lige Evrope. "Neroazuri" su slavili na gostovanju protiv Monce 2:1 (1:0) u 33. kolu italijanske Serije A.

Gosti iz Bergama su odlično započeli meč i stvarali šansu za šansom. Ipak, na pogodak su morali da čekaju do 44. minuta kada je Čarls De Ketelare zatresao mrežu Marka Di Gregorija i doneo vođstvo izabranicima Đanpjera Gasperinija.

"Boginja" je dominirali i u drugom delu igre. Bilo je samo pitanje vremena kada će stići do novog gola, a to su učinili u 72. minutu preko El Bilal Turea. Domaćin je uspeo da stigne do utešnog pogotka u 89. minutu preko Danijele Maldinija, ali ipak Monca nije stigla i do izjednačenja.

Atalanta se nakon ovog trijumfa nalazi na šestoj poziciji sa 54 osvojena boda. Sa druge strane Monca je na 11. mestu sa 43.