Bolonja ponovo ukrala bodove velikanu: Posle Napolija, i Inter ostao bez pobede

Autor: Kosta Simetić

07.10.2023 17:00
Bolonja ponovo ukrala bodove velikanu: Posle Napolija, i Inter ostao bez pobede Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Fudbaleri Intera propustili su priliku da se barem na kratko osame na vrhu tabele italijanske Serije A, budući da su remizirali na domaćem terenu sa Bolonjom 2:2 (2:1).

Sve je dobro počelo za "neroazure". Frančesko Aćerbi je u 11. minutu posle dodavanja Halkana Čalhanoglua doneo prednost domaćinu, a svefga dva minuta kasnije Lautaro Martinez je povisio na 2:0.

Bolonja se pak, nije predavala i do kraja je uspela da dokaže da 2:0 zaista jeste najopasniji rezultat.

U 19. minutu Luis Ferguson je oboren u kaznenom prostoru, a sa bele tačke precizan je bio Rikardo Orsolini, koji je golom dao nadu svom timu da može do pozitivnog rezultata.

Nakon što je do kraja prvog dela Federiko Dimarko propustio dve velike prilike, stigla je kazna u nastavku meča.

Ferguson je proigrao Džošuu Zirkzea, a ovaj sa ivice šesnaesterca uputio neodbranjiv udarac iza leša Jana Zomera.

Do kraja meča Inter je grčevito napadao, ali je Bolonja uspela da sačuva svoju mrežu i dođe do velikog boda na "Đuzepe Meaci".