Premijer liga

Novo bledo izdanje Junajteda i nova pobeda: "Nula" u derbiju kola u Notingemu

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

26.02.2025 22:30
Mančester junajted je slavio sa igračem manje Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Mančester junajted je slavio sa igračem manje

Fudbaleri Mančester junajteda su slavili protiv Ipsviča 3:2 (2:2) u 27. kolu Premijer lige. Klub sa "Old Traforda je igrao čitavo drugo poluvreme sa igračem manje, ali je na kraju upisao važne bodove.

Meč je užasno počeo za "crvene đavole", a veliku ulogu u tome je imao Andre Onana. Ponovo je kamerunski golman imao lošu komunikaciju sa saigračima i omogućio Džejdenu Filodžen Bidensu da smesti loptu u praznu mrežu već u četvrtom minutu. Prednost "traktorista" nije trajala dugo jer je Sem Morsi u 22. minutu postigao autogol za 1:1. 

Svega četiri minuta kasnije je Matijas De Ligt doneo potpuni preokret domaćinu. Činilo se da će Junajted u potpunosti preuzeti inicijativu nakon toga, ali je sve poremetio crveni karton Patrika Dorgua u 43. minutu. Brojčana nadmoć je omogućila gostima da stignu do izjednačenja u nadoknadi prvog dela igre.

Uprkos igraču manje, izabranici Rubena Amorima u stigli do novog vođstva već na startu drugog poluvremena. Bruno Fernandeš se upisao u asistente, a Hari Megvajer je bio strelac. Kako je Ipsvič imao igrača više, ekipa Kirana Mekene je napadala do kraja utakmice i stvarala šanse. Međutim, Junajted je uspeo da odoli i osvoji tri boda protiv ekipe iz zone ispadanja.

Fudbaleri Notingem Foresta su odigrali nerešeno sa Arsenalom na "Siti Graundu" 0:0.

Sam start utakmice je počeo bolje po domaćina. Ipak, gosti iz Londona su vrlo brzo preuzeli incijativu i počeli da staraju šanse. Možda je najbolju imao Rikardo Kalafjori u 24. minutu kada je pogodio stativu. Promene rezultata do kraja prvog dela igre nije bilo, te se na pauzu otišlo bez pogodaka.

"Tobdžije" su bile bolje i u drugom poluvremenu. Stvarali su šanse, ali nikako nisu mogli da probiju sjajnu odbranu Foresta koju je predvodio Nikola Milenković. Tek povremeno je pretio i klub iz Notingema, ali golovi su na kraju ipak izostali.

Premijer liga, 27. kolo 

UTORAK 

Brajton - Bormut 2:1 (1:0)
/Žoao Pedro 12 pen, Velbek 75 -  Klajvert 61/

Kristal Palas - Aston Vila 4:1 (1:0)
/Sar 29, 71, Mateta 59, Nketia 90+1 - Rodžers 52/

Volverhempton - Fulam 1:2 (1:1)
/Žoao Gomeš 18 - Sesenjon 1, Rodrigo 46/

Čelsi - Sautempton 3:0 (3:0) u toku
/Nkunku 24, Neto 36, Kolvil 44/

SREDA 

Brentford - Everton 1:1
/Visa 45+4 - O'Brajen 77/

Mančester junajted - Ipsvič 3:2 (1:1)
/Morsi 22ag, De Liht 26, Megvajer 47 - Filodžen Bidens 4, 45+2/

Notingem Forest - Arsenal 0:0

Totenhem - Mančester siti 0:1 (0:1)
/Haland 12/

Liverpul - Njukasl 21.15 (AS1)

ČETVRTAK 

Vest Hem - Lester 21.00  (A1P)

 

Standings provided by Sofascore