Premijer liga

Otpuštaju radnike, preplaćuju igrače: Mančester planira da otpusti još 100 radnika

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

11.02.2025 23:10
Džim Retklif i dalje otpušta radnike Tanjug/AP Photo/Daniel Cole, File
Džim Retklif i dalje otpušta radnike

Otpuštaju radnike, preplaćuju fudbalere. Tako bi se u jednoj rečenici sažmali potezi uprave Mančester Junajteda, odnosno jednog od čelnika ser Džima Retklifa.

Prema vestima sa Ostrva, INEOS i njen čelnik Retklif planiraju da otpuste najmanje 100 a najviše 200 radnika u klubu i taj potez opravdavaju smanjenjem troškova. Navijači s pravom negoduju, jer to nije politika koja će klub vratiti u konkurenciju za trofeje.

 

 

Od momenta kada su ser Aleksu Fergusonu, legendi kluba ukinuli status ambasadora, time i dva miliona evra godišnje, u uprava Junajteda je samo potvrdila strah navijača da nemaju jasan plan kako da saniraju posledice kardinalnih grešaka u prelaznom roku i preko pola milijarde uloženih da bi imali najgori plasman u Premijer ligi.

Nove mere štednje su samo novi udar da one koji su potpora kluba, a svakako nisu balast.