Totenhem deklasirao Vest Hem: "Pevci" dobili po nosu, pa napunili mrežu gostiju ROSA

19.10.2024 15:21
Fudbaleri Totenhema i Vest Hema, u premijerligaškom meču koji je pripao timu iz Londona Tanjug/Zac Goodwin/PA via AP

Fudbaleri Totenhema "poništili" su poraz od Brajtona, pred reprezentativnu pauzu u Premijer ligi, pošto su u prvom meču subotnjeg dela programa osmog kola Premijer lige, danas do nogu potukli Vest Hem, na svom terenu - 4:1 (1:1).

I to tako što su prvi izvadili loptu iz mreže, posle gola Kuduza u 18. minutu, a onda u drugom poluvremenu, kao dlanom o dlan, za kratko vreme ubili svaku pomisao "čekićara" da bi mogli da izvuku makar remi na drugom kraju Londona.

Jesu imali bod na poluvremenu, pošto je Kuluševski na vreme izjednačio (36), najavivši oluju u nastavku, međutim njihovi računica i radost bili su kratkog veka. Prosto, ostali su u senci agresivnijeg i konkretnijeg domaćina.

Bisuma je poveo "pevce" prema četvrtoj pobedi od početka aktuelnog prvenstva Engleske (52), Areola greškom dodatno otežao posao Vest Hemu (55), a Son ih "zakucao" malo posle toga (60).

Još kada je "manji gradski" rival ostao bez Kuduza u 86. minutu jasno je bilo da nikakvo čudo ne može spasiti Vest Hem od četvrtog poraza u PRL 2024/25.