To može samo Premijer lige: Totenhem vodio 2:0, Brajton preokrenuo za 18 minuta

06.10.2024 19:25
Dani Velbek proslavlja pogodak Tanjug/Gareth Fuller/PA via AP
Dani Velbek proslavlja pogodak

Premijer liga nudi sve naj u fudbalskom smislu, a na "Ameks" stadionu ljubitelji fudbala videli su spektakularni preokret Brajtona i pobedu nad Totenhemom od 3:2 (0:2) u sedmom kolu Premijer lige.

Prvi deo meča pripao je Totenhemu. Brenan Džonson je oteo loptu i ubeležio šesti gol na poslednjih šest mečeva, a kada je Medison uvećao prednost, činilo se da će "pevci" slaviti u Brajtonu.

Drugo poluvreme, drugačiji i domaćin, Na krilima brzonogog Mitome uspeli su da naprave preokret za samo 18 minuta i povedu golom Velbeka sa 3:2.

Pokušali su gosti da naprave "ribrejk", ali momci menadžera Fabijana Fircelara uspeli su da sačuvaju pobedu.