Bornmut pobedio Sautempton i prekinuo osmogodišnji crni niz na svom terenu

30.09.2024 22:55
Fudbaleri Bornmuta Adam Davy/PA via AP
Fudbaleri Bornmuta

Fudbaleri Bornmuta vratili su se na pobednički kolosek posle dva vezana poraza u Premijer ligi, pošto su večeras na svom terenu nakon osam godina savladali Sautempton rezultatom 3:1 (3:0).

Domaći tim sve dileme po pitanju pobednika rešio je već tokom prvog poluvremena kada je golovima Evanilsona, Outare i Semanje, stekao, ispostaviće se, nedostižnu prednost.

Početkom drugog dela igre, tačnije u 51. minutu, Belis je smanjio razliku i doneo kakvu-takvu nadu gostujućim navijačima, ali, na njihovu žalost, Sautempton više nije imao raspoloženih strelaca.

Bornmut, iako je spustio papučicu sa gasa, odigrao je u dovoljno visokom ritmu nastavku utakmice i zadržao prednost sa poluvremena, zasluženo došavši do druge pobede u sezoni.