Aston Vila preokrenula, ali onda ostala bez pobede protiv Ipsviča

29.09.2024 17:05
Duel Lijama Delapa i Dijega Karlosa Tanjug/Zac Goodwin/PA via AP
Duel Lijama Delapa i Dijega Karlosa

Veliki bod za Ipsvič! Bili su autsajderi, ali su se borili, i na kraju na krilima Lijama Delapa došli do nerešenog rezultata protiv Aston Vile - 2:2 (1:2).

Ipsvič je na veliku radost domaćih navijača bio taj koji je poveo na ovom susretu. Igrao se osmi minut kada je ofanzivu izabranika Kirana Mekene sjajnim golom krunisao Lijam Delap, koji je odlično reagovao na oštar centaršut Džeka Klarka.

Vila koja je na ovom meču svakako bila favorit, uspela je brzo da izjednači. Džejkom Grivs je napravio grešku epskih razmera, katastrofalno je reagovao u ne toliko opasnoj situaciji po njegov tim, lopta je došla do Morgana Rodžersa, koji je posle duplog pasa sa Olijem Votkinsom rutinski matirao Arijaneta Murića.

Potpuni preokret sastavu Unaija Emerija doneo je Votkins u 32. minutu i to glavom, a njega je sjajno sa desnog boka pronašao Leon Bejli.

Sigurno je Mekena imao šta da kaže svojim igračima na poluvremenu, budući da su u nastavku zaigrali dosta ofanzivnije, a Delap ne u 72. minutu probio po levoj strani, odličnim driblingom se rešio čuvara, a onda savršeno šutirao u dalji ugao Emilijana Martineza.

To se ispostavio kao ključan momenat meča, Ipsvić je imao dobar momentum, ali to nije uspeo da pretvori u tri boda, dok Vila nije puno ni pretila u samom finišu utakmice.