Liverpul je na vrhu: Vulfsi ostali zakucani za dno

28.09.2024 20:39
Fudbaleri Liverpula proslavljaju pobedu Peter Byrne/PA via AP
Fudbaleri Liverpula proslavljaju pobedu

Fudbaleri Liverpula savladali su Vulervhempton Vondererse rezultatom 2:1 (0:1) u šestom kolu Premijer lige. Ovom pobedom u gostima, izabranici Arnea Slota popeli su se na čelo tabele i prvu poziciju čuvaju sa 15 bodova.

Može se reći da na "Molinou" nismo gledali neki spektakularni meč. Liverpul je bio dominantnija ekipa, i verovatno je mogao i ranije povesti, da se Mohamed Salah nije obrukao u šesnestercu.

Ipak, nagrada za pritisak dolazi u drugom minutu nadoknade prvog dela igre, kada je Ibrahima Konate doneo vođstvo na asistenciju Diogo Žota.ž

U nastavku je usledilo izjednačenje. Vulfsi su došli do povoljnog rezultata preko Rajana Ait Nurija u 56. minutu utakmice, a konačan rezultat, i vodeću poziciju u Premijer ligi, "redsima" je doneo Mohamed Salah sa bele tačke pet minuta kasnije.

Što se domaćina na ovom meču tiče, on se sada nalazi na poslednjoj poziciji sa samo jednim osvojenim bodom. Sve mečeve šampionata Engleske možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.