Premijer liga: Vila se mučila, pa samlela Vulfse; Everton ne ume sačuvati rezultat

21.09.2024 18:09
Fudbaleri Aston VIile i Vulverhemptona u duelu Profimedia
Fudbaleri Aston VIile i Vulverhemptona u duelu

Fudbaleri Aston Vile pobedili su  Vuverhemton Vondererse rezultatom 3:1 (0:1) na domaćem terenu u petom kolu Premijer lige. Izabranici Unaja Emerija odigrali su dva potpuno drugačija poluvremena, ali su na kraju uspeli da izvuku pobedu - prilično atipično za tim koji je poznat po dobrim igrama na "Vila parku".

Naime, toliko je loše igrala Aston Vila, da je španski strateg ostao vrlo iznerviran i otišao pre zvižduka za kraj prvog dela. Vulfsi su se praktično poigravali sa timom koji će ove godine imati veliki problem u održavanju igara na visokom nivou na dva fronta - evropskom i premijerligaškom.

Vodeći gol za goste je postigao Mateus Kunja u 25. minutu utakmice, što je prilično unazadilo "lavove". Ipak, izgleda da je Emerijev govor na poluvremenu urodio plodom, jer je na teren u nastavku istrčao potpuno drugačiji tim iz Birmingema, što je na kraju rezultiralo pogotkom Olija Votkinsa u 73. minutu.

Pokušavala je Vila da dođe do pobede, a u tome je uspela u golom Ezrija Konse u 88. minutu meča, kome je asistirao Jurij Tilemans. Na kraju je zasluženo i Emerijev džoker, Džon Duran, došao do gola u četvrtom minutu nadoknade, kome je ovo bio treći premijerligaški meč zaredom na kojem postiže gol.

Na "Krejven Kotidžu" je Fulam napravio pravo iznenađenje i samleo Njukasl sa 3:1 (2:0), što je "kolibare" podiglo na prilično visoku osmu poziciju na tabeli.

Golove za tim Marka Silve postigli su Raul Himenez (5), Emil Smit Rou (22) i Reis Nelson (90+2), dok je, ispostaviće se utešni strelac za "svrake" bio Harvi Barns u 46. minutu.

Još jedan prilično interesantan meč gledali smo u Lesteru, kojem je u goste došao Everton. Iako su "karamelice" imale priliku da dođu do prve pobede u sezoni, čuvajući prednost do 73. minuta, Stefi Mavdidi se postarao da njegova ekipa ode kući sa jednim bodom.

Pogodak za Everton je postigao Iliman Endijaje u 12. utakmice. Ovo je bio treći meč zaredom na kojem ekipa Šona Dajša gubi u samoj završnici. Prethodno je sličnu sudbinu doživela protiv Aston Vile koja je preokrenula iz 2:0 u 2:3, kao i protiv Bornmuta koji je pogađao u završnih deset minuta čak tri puta.

"Karamelice" su sada poslednji klub na tabeli Premijer lige, dok su "lisice" na 15. mestu i ovo im je prva pobeda, kao i prvi bodovi ove sezone.

Sve mečeve Premijer lige možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.

/Solanke 8, Džonson, 28, Medison 85 - Embumo 1/
Kristal palas - Mančester junajted 18.30 (A2P)

Brajton – Notingem forest 15.00 (A1P)
Mančester siti – Arsenal 17.30 (A1P)

Premijer liga, 5. kolo Subota multiprenos 16.00 (A2P) Vest Hem – Čelsi 0:3 (0:2) /Džekson 4, 18, Palmer 47/ Aston Vila – Vulverhempton 16.00 (AS3) Fulam – Njukasl 16.00 (AS2) Lester – Everton 16.00 (AS4) Liverpul – Bormut 16.00 (A1P) Sautemtpon – Ipsvić 16.00 (AS7) Totenhem – Brentford 16.00 (A3P) Kristal palas - Mančester siti 18.30 (A2P) Nedelja Brajton – Notingem forest 15.00 (A1P) Mančester siti – Arsenal 17.30 (A1P)