Trijumfalni povratak "redsa" u Premijer ligi: Totenhem silan u Londonu, Sautempton ispustio pobedu u nadoknadi

21.09.2024 17:55
fudbaleri Liverpula Peter Byrne/PA via AP
fudbaleri Liverpula

Nakon poraza od Notingema u prethodnom kolu Premijer lige i trijumfalnog povratka sa utakmice Lige šampiona u Milanu, fudbaleri Liverpula vratili su se na pobednički kolosek i u domaćem šampionatu, gde su u sklopu 5. kola, danas, bez većih problema, savladali Bornmut rezultatom  - 3:0 (3:0).

Najveći deo posla engleski velikan odradio je sredinom i u finišu prvog poluvremena, kada je golovima Nunjeza (37`) i Dijaza (26` i 28`), stekao nedostižnu prednost (3:0), da bi ostatak utakmice protekao u nešto mirnijem toku, gde su inspirisani "redsi" mogli da postignu još koji pogodak.

Bila je ovo četvrta pobeda Liverpula u domaćem prvenstvu, gde su na kratko preuzeli vrh tabele od Mančester sitija, koji takođe ima 12 bodova, dok će naredni meč u Premijer ligi, "redsi" odigrati protiv Vulvsa 28. septembra.

Bornmut, sa druge strane, upisao je drugi poraz u sezoni, u kojoj je do sada sakupio pet bodova (1-2-2), a šansu da popravi sliku na terenu imaće narednog vikenda kada u goste bude stigao Sautempton.

Trijumfalni povratak na teren imali su i fudbaleri Totenhema.

Ekipa Angea Postekoglua, koja je u dosadašnjem toku šampionata zabeležila dve poraza, remi i pobedu, odigrala je odličnu utakmicu danas protiv Brentforda i slavila 3:1 (2:1).

Bez obzira na rano primljen gol, koji je realizovao Mbeumo u 23. sekundi, favorizovani tim iz Londona vratio se u nastavku utakmice i na krilima Solankea, Džonsona i Medisona režirao preokret i posle dva vezana neuspeha, obradovao sve navijače u prestonici.

Što se utakmice Sautemptona i Ipsviča tiče. Ekipa sa "Sent Meris" stadiona imala je tri boda u džepu sve do duboke nadoknade, ali je golom Morsija u 95. minutu, Ipsvič ipak na kraju stigao do boda, dok je Sautempton ostao bez prve pobede u takmičenju, gde je do sada upisao i četiri poraza - 1:1 (1:0).

Jedini gol za Sautempton postigao je Dibling u ranoj fazi utakmice.