15.09.2024 16:59
Arsenal je slavio golom Gabrijela Profimedia
Arsenal je slavio golom Gabrijela

Derbi severnog Londona pripao je Arsenalu. Totenhem nije uspeo da savlada "tobdžije" u Premijer ligi ni u petom pokušaju. Poslednji put im je to pošlo za nogom 2022. godine.

Strelac pobedonosnog, ujedno i odlučujućeg gola za Arsenal bio je Gabrijel u 64. minutu. Upravo se do pomenutog pogotka igralo čvrsto sa obe strane, a u prilog tome govori da je derbi završen sa čak osaam žutih karton, a sedam je  pokazano u prvom poluvremenu.

Arsenal nije bio kompletn u derbiju nedostajalo je "tobdžijama" nekoliko igrača: Kalafjori, Merino, Rajs, Odegard, Tomijasi,  pa je Arteta morao dosta da kombinuje. Ipak, to nije uticalo na njihovu igru. Totenhem je bio lišen pomoći samo Rišarlisona.

U prvom poluvremenu igralo se dosta čvrsto i bez pravih šaansi, ako se izuzmu dve Totenhema, Kuluševskog u 6. minutu i Solanke u 27.  Nastavak utakmice doneo je dosta bolju igru Arsenala.

Posle kornera Sake u 64. minutu, najbilji u skoku u šesnaestercu Totenhema bio je Gabrijel koji je sa pet metara smestio loptu glavom u mrežu - 0:1.

Posle primljenog gola, rastrčli su se igrači Totenhem u nadi da će stići do izjednačenja, međutim odlično se branio Arsenal.  Inače, za "tobdžije" je debitovao i Rahim Sterling koji je u igru ušao deset minuta pre kraja meča, dok je Bukajo Saka morao ranije iz igre zbog povrede.

Arsenal je posle pobede u derbiju izbio na drugo mesto i sada ima dva boda manje od vodećeg Mančester sitija.