Votkins vodio Aston Vilu do preokreta protiv Evertona

14.09.2024 21:20
Fudbaleri Aston Vile slavili su protiv Evertona Tanjug/Jacob King/PA via AP
Fudbaleri Aston Vile slavili su protiv Evertona

Utakmica za pamćenje na "Vila Parku". Fudbaleri Aston Vile pobedili su večeras na domaaćem terenu u Birmingemu ekipu Evertona sa 3:2, u meču četvrtog kola engleske Premijer lige.

A, početak nije bio obećavajući za domaći tim. Poveo je Everton sa 2:0 golovima Dvajta Meknila u 16. i Dominika Kalverta Luina u 27. minutu. Činilo se tada da domaćinu nema pomoći, a onda je usledio potpuni preokret.

Aston Vilia je smanjila do kraja prvog poluvremena golom Olija Votkinsa u 36, a onda je isti igrač bio strelac i u 58. minutu za - 2:2. To kao da je dalo krila domaćem timu, koji je u 76. minutu preko  Džona Durana stigao do važne pobede.

Srpski reprezentativac Kosta Nedeljković bio je na klupi za rezervne igrače u timu Aston Vile i nije ulazio u igru. U narednom kolu, Aston Vila će dočekati Vulverhempton, dok će Everton gostovati Lesteru