Liverpul poklekao protiv Notingem Foresta

14.09.2024 18:09
Fudbaleri Liverpula poraženi su na domaćem terenu Tanjug/AP Photo/Rui Vieira
Fudbaleri Liverpula poraženi su na domaćem terenu

Liverpul je na domaćem terenu ugostio Notingem Forest, za koji je od starta meča iigrao kapiten reprezentacije Srbije Nikola Milenković.

Uprkos boljoj igri, domaći su poražen, a jedini gol za veliko slavlje gostiju postigo je Hadson Odoi u 72. minutu utakmice.

Bolje su meč otvorili "redsi" koji su u 17. minutu preko Dijaza mogli do pogotka, ali je lopta otišla, malo pored stative. Zatim je Dijego Žota promašio zicer. Pokušao je iz voleja po sredini gola, ali je Sels bio spreman i odbranio ovaj šut. Pre toga nekoliko dobrih prilika nije iskoritsio i Dominik Soboslaj.

U 37. minutu, ponovo je Sels fantastično reagovao i spasio Notingem Forest. Mekalister je posle centaršuta visoko skočio, a zatim je šutirao glavom, međutim nije se dao iznenaditi golman gostiju.

Tek pred kraj prvog dela igre uzvratio je Moreno, ipak to nije bilo dovoljno da se ugrozi gol Liverpula.

Više želje da dođu do gola pokazali su igrači Notingem Foresta i na kraju su u tome i uspeli.

Entoni Elanga je dobio loptu u noge posle munjevitog kontranapada. Podigao je glavu i dodao loptu koju je Hadson-Odoi smireno s poludistance poslao pored golmana Liverpula - 0:1.

Do kraja utakmice, Liverpul je iimao nekoliko prilika, ali to nije bilo dovoljno za slavlje.