Liverpul ponizio Junajted na "Old Trafordu": Salah dominirao protiv "crvenih đavola"

Autor: Kosta Simetić

01.09.2024 18:56
Mohamed Salah Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Mohamed Salah

Najveći derbi u engleskom fudbalu, možda i na svetu bio je u najmanju ruku nepravedan. Ne zbog sudijskih grešaka ili tako nešto, već usled nemoći Mančester Junajteda da pruži bilo kakav otpor Liverpulu - 0:3 (0:2).

Ne ide Eriku ten Hagu na klupi "crvenih đavola" protiv "redsa". Nakon poraza od čak 7:0 u martu 2023, godine, doduše tada na "Enfildu", ovo je novo ponižavanje koje je Junajted doživeo od svog najvećeg rivala.

Krenimo redom. Mančester je kapitulirao već u šestom minutu, ali je na svu sreću Mohamed Salah bio u minimalnom ofsajdu, pa je gol Trenta Aleksander-Arnolda poništen.

Konsolidovao se domaćin, ali se poput kule od karata sve srušilo u 35. minutu kada je Brazilac Kazemiro poklonio loptu rivalu, ona je došla do Salaha, a ovaj je poslao na drugu stativu gde je bio Luis Dijaz koji ju je glavom prosledio u mrežu Andrea Onane.

Svega sedam minuta kasnije, ponovo je Kazemiro izgubio loptu, ona je opet našla put do Salaha kome nije bilo mrsko da još jednom uposli Dijaza za 2:0 i potpuni muk na "Old Trafordu".

Šta je mogao Ten Hag na pauzi osim da izmeni tragičnog Brazilca, a u igru je ušao mladi Tobi Kolijer, kome je ovo bio debi u Premijeršipu.

Mada nije on promenio toliko toga, pošto je u 56. minutu Dominik Soboslaj dodao do Salaha na koga je bio red da se upiše i u strelce, a to mu je bio 15 gol na 16 mečeva protiv Mančester Junajteda.

Probao je Holanđanin na klupi Junajteda sa Amadom Dijalom da osveži napad, ovaj je to i uradio, uneo je malo živosti u igru "crvenih đavola", ali to nje bilo dovoljno ni za počasni pogodak.

Drugi Holanđanin koji sedi na klupi Liverpula, Arne Slot, ima mnogo razloga za zadovoljstvo, a novi šef struke "redsa" postao je prvi trener posle 50 godina koji je slavio na svom debiju na "Old Trafordu" protiv Junajteda. Pre njega to je uradio Bob Pejsli.

Liverpul je ovom pobedom zadržao maksimalan učinak i ima devet bodova, dok je ovo  već drugi poraz za Junajted u sezoni.