Ludilo na "Gudisonu": Everton se raspao protiv Bornmuta

31.08.2024 18:10
Detalj sa meča Bornmut - Everton Tanjug/Peter Byrne/PA via AP
Detalj sa meča Bornmut - Everton

Treće kolo engleske Premijer lige počelo je remijem Arsenala i Brajtona, a dosta više uzbuđenja donelo nam je čak pet utakmica u terminu od 16. časova.

Najuzbudljivije bilo je na susretu Evertona i Bornmuta, na kome su "karamele" doživele epsko pomračenje i prosule prednost od 2:0, ali krenimo redom...

Brentford - Sautempton 3:1 (1:0)

Kao da je domaćinima prijao kraj sage o Ajvanu Toniju, koji ide u Al Ahli.

Apsolutno svaka greška Sautemptona je kažnjena, Brajan Embeumo je u 43. minutu doneo prednost Brentfordu, bio je strelac i u 65,  a u 69. Joane Visa je iskoristio lošu rekacoju Arona Remzdejla i postavio nedostžnih 3:0, iako je u nadoknadi vremena Jukinari Sagavara postigao počasni pogodak za Sautempton.

Moraće "sveci" i Rasel Martin nešto da menjaju, budući da su i dalje bez bodova posle tri kola, sa druge strane Brentford je upisao svoju drugu pobedu u sezoni.

Everton - Bornmut 2:3 (0:0)

Kakav je ovo preokret bio... Vodio je Everton 2:0, ali je neko izgleda pritisnuo dugme za samouništenje-

U 50. minutu Majkl Kin je doneo prednost domaćinu, a u 57. Dominik Kalvert-Luin je pogodio za 2:0.

Bornmut je pokušao da dođe do gola nade i uspeo je preko Antoana Semenja koji je bio na drugoj stativi i spretno je ugurao u mrežu rivala.

Imali su gosti još goriva, u drugom minutu nadoknade glavom je pogodio i Luis Kuk, ali ni to nije bio kraj muka domaćina.

Nastavio je Bornmut da napada, nizale su se šanse, a u maltene zadnjoj sekundi utakmice sa levog boka centrirao je Džastin Klajvert, a Luis Sinistera je bio najviši u skoku i tako doneo potpuni preokret svojoj ekipi.

Ipsvič - Fulam 1:1 (1:1)

Kako je počelo, izgledalo je da ćemo gledati goleadu na ovom meču, ali na kraju ipak samo podela plena.

Ipsvič je poveo u 15. minutu preko Lijama Diopa, stadion domaćina je eksplodirao, ali je u 32. minutu Adama Traore poništio vođstvo rivala.

Obećavao je ovaj meč, ali je u drugom poluvremenu ritam utakmice opao, obe ekipe kao da su pokušavale da ne prime gol i na kraju su u toj nameri i uspeli.

Lester - Aston Vila 1:2 (0:1)

"Lisice" su i dalje bez pobede, dok je Aston Vila upisala drugi trijumf u sezoni.

Amadu Onana je prvo pogodio u 28. minutu, a Džon Duran u 63. za 2:0.

Pokušao je Lester da dođe do preokreta, na 2:1 je smanjio Fakundo Buonanote, ali je odbrana Aston Vile izdržala do poslednjeg zvižduka.

U tome je pomogao i srpski fudbaler Kosta Nedeljković, koji je dobio šansu u poslednjih deset minuta utakmice.

Notingem Forest - Vulvs 1:1 (1:1)

Još jedan srpski as je bio na terenu, a to je Nikola Milenković iz Notingema.

Njegova ekipa povela je u 10. minutu preko Krisa Vuda, ali je svega 120 sekundi kasnije Žan-Rikne Belegarde pogodio za izjednačenje.

Do kraja susreta bilo je prilike na obe strane, ali će na kraju i jedni i drugi morati da se zadovolje bodom.