Robin Hud Premijer lige: Brajton sapleo Arsenal

31.08.2024 15:23
Deklan Rajs je dobio crveni karton protiv "galebova" Profimedia
Deklan Rajs je dobio crveni karton protiv "galebova"

Fudbaleri Arsenala i Brajtona podelili su bodove danas na "Emirejtsu" pošto su remizirali u trećem kolu engleske Premijer lige rezultatom 1:1 (1:0). Prosto je neverovatno kako "galebovi" igraju poslednjih nekoliko godina.

Dobro razrađen sistem i prepoznavanje menadžerskog mozga tamo gde ga malo ko traži, sada su iznedrili Fabijana Hircelera koji u tri kola ima dve pobede i remi. Posle pobeda nad Mančester junajtedom, odnosno Evertonom, Brajton je sapleo i vicešampiona uzevši mu bod na njegovom stadionu.

U početku su "tobžije" dominirale i u 38. minutu stigle do prednosti preko Kaija Havertsa. Očekivalo se da Arsenal pojača i pregazi protivnika u nastavku, ali to se nije desilo.

Mogao bi se vinovnikom neuspeha nazvati Deklan Rajs. Čitav meč je engleski reprezentativac bio grub i neoprezan, zbog čega je u 49. minutu na jedan neobičan način dobio crveni karton. Naime, sudija je procenio da Rajs troši vreme previjanjem u bolovima, što ga je koštalo izlaska sa terena. Svakako da će ova odluka biti centralna tema narednih dana u Premijer ligi.

Nagrada za "galebove" je došla u 58. minutu preko Žoaa Pedra, što je dalo malo elana Brajtonu da može do čitavog plena.

I jedni i drugi su imali svoje šanse do kraja utakmice, ali se ona na kraju okončala možda čak i pravednim remijerm 1:1. Može se već sada reći da je Brajton pravi Robin Hud Premijeršipa - krade od bogatih, a nadaju se u Hircelerovi izabranici da neće biti davanja siromašnima.

Sve mečeve engleskog prvenstva možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.