Čelsi "razmontirao" Vulverhempton: Madueke sipao golove, Palmer mu ih nameštao

25.08.2024 17:02
Noni Madueke, fudbaler Čelsija, slavi jedan od svojih golova protiv Vulvsa Tanjug/Nick Potts/PA via AP
Noni Madueke, fudbaler Čelsija, slavi jedan od svojih golova protiv Vulvsa

Oporavili su se fudbaleri Čelsija od poraza u duelu sa Mančester sitija, na početku novog izdanja Premijer lige, a ceh s debelom kamatom isporučen je Vulverhemptonu, pred njegovom publikom - 2:6 (2:2).

Nisu Vulvsi izašli s belom zastavom, dali su sve od sebe da u prvom poluvremenu odlože "egzekuciju" i uspeli su da zagorčaju život favoritu u tom delu, mada su (ne)svesno loptu prepustili gostu iz Londona, pa su još imali čemu da se nadaju posle tog rezultatskog egala.

Kunja je u 27. minutu "ponišio" vođstvo igrača s "Stamford Bridža", preko Džeksona (2), dok je Larsen u dubokoj nadoknadi vremena (45+6) uspeo da izdejstvuje novo izjednačenje, pošto se prethodno Kol Palmer upisao u strelce (45).

Međutim, taj odnos snaga bio je više optička varka nego preslikano stanje na terenu. Oduzeo je Čelsi gas u nastavku, ali je imao napadača koji je bez milosti koristio umanjeni broj šuteva u okvir gola. Noni Madueke "rešetao" je domaćina, kao da mu od toga život zavisi.

Dvadesetdvogodišnji engleski napadač pogađao je u 49, 58. i 63. minutu! Tako što je (redom): uputio iskosa šut s desne strane, a lopta u letu okrznula jednog defanzivca ispred njega i dodatno zbunila golmana; s istog boka na sličan način, opet na asistenciju Palmera, pokazao da je ova nedelja njegov dan i na kraju po "copy-paste" receptu izludeo rivala.

Novajlija Žoao Feliks (80) na kraju je samo dokrajčio već grogiranu i demoralisanu žrtvu Arsenala, sa starta prvenstva.