Arsenal pobedio Aston Vilu na njenom terenu: Birmingem osvojen u drugom poluvremenu

24.08.2024 20:30
Leandro Trosar, fudbaler Arsenala, slavi gol protiv Aston Vile Tanjug/AP Photo/Rui Vieira
Leandro Trosar, fudbaler Arsenala, slavi gol protiv Aston Vile

Fudbaleri Arsenala zadržali su maksimalan učinak u tek započetoj sezoni Premijer lige, pošto su u drugom kolu bili bolji od Aston Vile, na njenom terenu - 0:2 (0:0).

Međutim, Birmingem je "osvojen" uz prilično muke i to pogocima u drugom poluvremenu. Imala je ekipa iz Londona više od igre i pre pauze, ali nije uputila dovoljno udaraca u okvir gola. Niti bila precizna.

Da bi tek u drugom pokazala "ko kosi, a ko vodu nosi" u engleskom fudbalu. Najpre je Leandro Trosar pokupio "ničiju" loptu i prizvao svetlo na kraju tunela u 67. minutu, a onda je Tomas Parti, na asistenciju Sake, sa ivice šesnaesterca uputio efektan i neodbranjiv šut, vredan definitivnih tri boda (77).

Kosta Nedeljković odigrao je gro utakmice, pošto je već u 16. minutu dobio šansu umesto povređenog Metija Keša u tako zabeležio drugi nastup od dolaska u Englesku. Tokom kog je njegov tim u nekoliko navrata propustio šansu da šokira "tobdžije".