Nikola Milenković debitovao za Notingem Forest: Srpski štoper upisao prve premijerligaške minute

24.08.2024 18:15
Nikola Milenković, fudbaler Notingem Foresta, odigrao prvi meč u Premijer ligi Profimedia
Nikola Milenković, fudbaler Notingem Foresta, odigrao prvi meč u Premijer ligi

Ova subota biće posebno važna u karijeri Nikole Milenkovića, jer je srpski fudbaler debitovao u Premijer ligi, za ukus mnogih najjačem fudbalskom prvenstvu na svetu, jer ga je trener Notingem Foresta prvo uvrstio u startnu postavu, a onda držao svih 90 minuta u gostujućoj pobedi nad Sautemptonom - 0:1 (0:0).

Vrsni štoper reprezentacije Srbije stigao je ovog leta među "šumare", a šansu da pokaže zbog čega je doveden iz Fiorentine dobio je već u drugom kolu i prema tome kako je kontrolisao stvari u svom prostoru reklo bi se da će se naigrati fudbala na Ostrvu.

Odlično je delovao igrao u štoperskom paru sa Brazilcem Muriljom, čak je i imao par šansi u prvom poluvremenu da golom prvencem učini još lepšim svoje današnje "vatreno krštenje".

Jedini gol u meču postigao je Morgan Gibs Vajt u 70. minutu, uz dosta sreće nakon nekoliko neuspešnih pokušaja domaćih igrača da otklone opasnost posle kornera.