"Lisice" su se vratile: Vardi u 38. godini doneo bod protiv Totenhema

19.08.2024 23:03
Fudbaleri Lestera postižu izjednačujući pogodak Profimedia
Fudbaleri Lestera postižu izjednačujući pogodak

Fudbaleri Totenhema remizirali su sa Lesterom rezultatom 1:1 (1:0) na gostujućem terenu u prvom kolu Premijer lige. Posle jednogodišnje pauze, "lisice" su se vratile bodom protiv kandidata za TOP 4, i tako pokazale da im odlazak Enca Mareske neće ozvaničiti kraj u višem rangu, tojest da kipa pod Stivom Kuperom ima budućnost.

"Pevci" su sa druge strane nastavili sa svojom promenljivom igrom, a izgleda da Endž Postekoglu još ne uspeva da uspostavi dominantan stil koji potencira u svojim ekipama, iako je prošlo godinu dana od njegovog vođenja kluba. Istina, Totenhem je briljirao u prvom delu, i verovatno su zaslužili da postignu koji gol više, ali igra u nastavku je donela ujednačen rezultat i konačan remi.

Vodeći pogodak za Totenhem postigao je Pedro Poro u 29. minutu, dok je izjednačnje postavio... Pa ko drugi? Džejmi Vardi je u 57. minutu zaustavio vreme i postigao gol za Lester, čime je ukazao da definitivno nije  previše star za najjaču ligu sveta. Pa ko još pije Red bul na poluvremenu, a potom istrčava i pokazuje klubu koji ga je umalo samleo u prvom delu igre, kako njegov "mali" klub ima više titula od samozvanih favorita. Zaista, jedan je Vardi i samo da što više igra, svi će se više zabavljati.

Utakmicu je produžila teška povreda Rodriga Bentakura koja ga je i naterala da napusti teren, ali ne pre nego što je prošlo više minuta pomoći na "travnatoj podlozi", tako da je meč produžen za devet minuta. Ipak, ni to nije pomoglo "pevcima" tako da se vraćaju u London sa samo jednim bodom.

U narednom kolu, Lester igra protiv Fulama u Londonu, dok Totenhem dočekuje Everton. Sve mečeve Premijer lige možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.