(VIDEO) Brentford bolji od Kristal Palasa na startu Premijer lige

18.08.2024 16:59
Fudbaleri Brentforda proslavljaju pobedu Profimedia
Fudbaleri Brentforda proslavljaju pobedu

Fudbaleri Kristal Palasa ostali su poraženi na gostovanju Brentfordu rezultatom 1:2 (0:1) u meču odigranom u okviru prvog kola Premijer lige. Možda je Palas i zaslužio remi, ali nisu iskoristili svoje šanse, a takođe im je i poništen pogodak samo tri minuta pre vodećeg gola "pčelica".

Vodeći pogodak postigao je Brajan Embuemo u 29. minutu na asistenciju Joanea Vise, da bi potom izjednačenje došlo autogolom Itana Pinoka u 56. minutu. Konačan rezultat je postigao fudbaler koji je namestio prvi pogodak, Visa u 76. minutu utakmice.

Palas je mogao povesti već u 26. minutu preko Eberekija Ezea iz slobodnog udarca, ali je njegov saigrač u letu lopte napravio prekršaj, tako da je pogodak bio poništen. Kazna je preko Embuema došla tri minuta kasnije.

U 88. minutu je veteran, Andre Aju bio u prilici da donese izjednačenje, imao je dobru priliku u petercu, ali nije lepo zahvatio loptu, tako da je pogodio spoljni deo mreže.

Brentford u narednom kolu gostuje Liverpulu, dok Palas ide na Vest Hem. Sve mečeve Premijer lige možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.