Aston Vila nadigrala Vest Hem, debitovao Nedeljković

17.08.2024 20:39
Kosta Nedeljković debitovao za Aston Vilu Profimedia
Kosta Nedeljković debitovao za Aston Vilu

Fudbaleri Aston Vile nadigrali su na strani Vest Hem 2:1 (1:1) u prvom kolu engleske Premijer lige.

Sastav Unaija Emerija poveo je već u 4. minutu kada je Andre Onana bio najsnalažljivji, ispratio je dobro napad svoje ekipe i upisao se u strelce.

Nastavila je Vila da napada, ali nije uspevala da dođe do drugog gola, dok je Vest Hem iz maltene prvog ozbiljnijeg napada dobio penal, koji je uspešno realizovao Lukas Paketa.

Emeri je napravio važnu izmenu u 62. minutu, kada je umesto najboljeg igrača ekipe, Olija Votkinsa, u igru uveo Džona Durana, a ovaj mu se odužio u 79. golom koji je na kraju bio vredan pobede.

Takođe, na ovom susretu svoj debi za Aston Vilu upisao je i srpski fudbaler, Kosta Nedeljković. On je na teren kročio u 82. minutu i čini se da se odlično snašao. Nekoliko puta je bio sjajan u defanzivi, dok je sa loptom u nogama donosio prave odluke, bez puno rizika.

Vila će u narednom kolu dočekati Arsenal, dok će Vest Hem gostovati Kristal Palasu.