Arsenal siguran na startu sezone, Njukasl bolji od Sautemprona i sa igračem manje

17.08.2024 18:02
Fudbaleri Arsenala Tanjug/AP Photo/Frank Augstein
Fudbaleri Arsenala

Ranije danas Liverpul je savladao Ipsvič 2:0, a onda je usledio dobro poznati termin od 16.00 i četiri sjajne utakmice u prvom kolu engleske Premijer lige.

Fudbaleri Arsenala pobedili su Vulverhempton 2:0 (1:0) i tako trijumfom započeli pohod ka tituli koja im je izmakla prethodne dve sezone.

Prednost "tobdžijama" doneo je Kai Haverc, koji je glavom odlično reagovao posle veoma dobrog centaršuta Bukaja Sake, mada Arsenal može i da se zahvali golamanu rivala, Žozeu Sa na jako lošoj reakciji u ovoj situaciji.

Mikel Arteta je u drugom poluvremenu prepustio posed Vulvsima i njegovi puleni su čekali svoju šansu iz kontre. Pitanje pobednika rešio je Saka posle sjajnog prodora i snažnog udarca koji Sa nikako nije mogao da zaustavi.

Drugi duel između Njukasla i Sautemptona bio je takođe veoma interesantan - 1:0 (1:0).

Za to je zaslužan Fabijan Šar, koji je posle pola sata igre dobio direktan crveni karton, ali Sautempton to nije umeo da iskoristi.

U 45. minutu golman "svetaca" je napravio ogromnu grešku, poklonio je loptu Aleksanderu Isaku, a ovaj uposlio Žoelintona kome je ostao lakši deo posla.

Sautempton je imao posed tokom celog drugog poluvremena, ali je zafalilo kreativnosti i lucidnosti kako bi "sveci" došli do nekog pozitivnijeg rezultata.

U preostala dva meča Brajton je na gostujućem terenu rutinirao Everton 3:0 (2:0), dok je Notingem Forest remizirao sa Bornmuntom - 1:1 (1:0), a taj duel obeležila je teška povreda Danila zbog koje je utakmica bila prekinuta na više od deset minuta.