Siti napravio još jedan siguran korak ka tituli: Šampion srušio Fulam u Londonu i sada navija za gradskog rivala

11.05.2024 15:29
Joško Gvardiol slavi gol na meču protiv Fulama Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Joško Gvardiol slavi gol na meču protiv Fulama

Fudbaleri Mančester sitija napravil su novi krupan korak ka osvajanju šampinske titule. Branilac trofeja iz prošle sezone je u Londonu bio bolji od Fulama i sada na dva kola pre kraja takmičarske godine u Premijer ligi ima dva boda više od najbližeg pratioca, Arsenala - 4:0 (1:0).

Neizvesnost oko pobednika trajala je svega 13 minuta kada je defanzivac gostuju Joško Gvardiol u maniru iskusnog napadača primio loptu u kaznenom prostoru rivala, izbacio iz ravnoteže čuvara i zatresao mrežu tima sa "Krejvin kotidža".

Već tada je bilo jasno da Fulam nema snage, a iskreno ni kvaliteta da ugrozi najdominatniji engleski tim poslednjih godina, mada domaći jesu imali određene šansi.

Hrvatski reprezentativac se u nastavku još jednom upisao u listu strelaca, a pre njega i neverovatni Fil Foden, a zatim i Alvarez u 90. minutu iz penala, čime su "građani" zaseli na čelo tabele.

Njihov najbliži konkurent u borbi za titulu, Arsenal u nedelju od 17.30 (TV Arena 1 Premium) gostuje Mančester junajtedu i ukoliko na toj utakmici ne bude osvojio sva tri boda, Siti već u utorak na meču protiv Totenhema može da slavi titulu.