Daleko je ovakav Junajted od Evrope: Kristal Palas nadigrao "crvene đavole" na "Selhurst Parku"

06.05.2024 22:57
Fudbaleri Kristal Palasa Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Fudbaleri Kristal Palasa

Fudbaleri Kristal Palasa su savladali Mančester junajted 4:0 (2:0) u 36. kolu engleske Premijer lige i tako dodatno udaljili ekipu Erika Ten Haga od mesta koja vode u evropska takmičenja naredne sezone.

Videlo se od prvog minuta da je domaća ekipa izašla sa većom željom za pobedom u ovoj utakmici. Već nakon 12 minuta su "orlovi" imali prednost zahvaljujući Majklu Oliseu. "Crveni đavoli" su postigli izjednačujući pogodak, ali je on poništen zbog faula Rasmusa Hojlunda nad golmanom. Nedugo nakon toga se i Žan Filip Mateta upisao u strelce i tako duplirao prednost Palasa pred odlazak na poluvreme.

Ništa drugačija slika nije viđena ni u drugom delu igre. Ekipa Olivera Glasnera je nastavila da dominira. U 58. minutu je Tajrik Mičela Matirao Andrea Onanu, a u 66. je ponovo mrežu tresao Olise za potpuno poniženje ekipa sa "Old Traforda". Trijumf londonskog kluba je mogao da bude još ubedljiviji do kraja, ali domaćin nije iskoristio preostale šanse.

Kristal Palas se nakon ovog trijumfa nalazi na 14. mestu sa 43 osvojena boda, dok je Mančester junajted na osmoj poziciji sa 54.