Velika pobeda za Notingem Forest: "Šumari" savladali Šefild i stigli na korak do opstanka u Premijer ligi

04.05.2024 17:58
Fudbaleri Notingem Foresta, Kalum Hadson Odoi (levo) i Ola Aina Tanjug/Danny Lawson/PA via AP
Fudbaleri Notingem Foresta, Kalum Hadson Odoi (levo) i Ola Aina

Nakon što je Luton remizirao sa Evertonom (1:1), Notingem Forest je iskoristio priliku i pobedom nad Šefild Junajtedom 3:1 (1:1) se odvojio na +3 nakon 36. kola engleske Premijer lige.

Iako su "oštrice" već i matematički ispale iz lige, nisu se predali protiv gostujuće ekipe kojima je trijumf bio potreban zbog borbe za opstanak. Ben Brereton Dijaz je domaćinu doneo prednost u 17. minutu sa "bele tačke", ali su izabranici Nuna Esprita Santa stigli do izjednačenja preko Kaluma Hadsona Odoija u 27. minutu.

Odmah na startu drugog poluvremena je Rajan Jejts doneo potpuni preokret "šumarima", dok je Hadson Odoi u 65. minutu povećao na 3:1 u korist gostujuće ekipe. Trijumfom na "Bramal Lejnu" je Forest stigao na korak do opstanka u elitnom rangu engleskog fudbala.

Njukasl je na gostujućem terenu savladao Barnli 4:1 (3:0) i tako preskočio Mančester junajted na tabeli.

Ekipa sa severa Engleske je poprilično lako stigla do trijumfa na "Turf Muru". Već nakon 19 minuta igre su "svrake" imale prednost zahvaljujući Kalumu Vilsonu, dok su do poluvremena mrežu tresli Šon Longstaf i Bruno Gimaraeš.

Ekipa Edija Haua je nastavila u istom ritmu i u drugom delu igre, te je već u 55. minutu na semaforu stajalo 0:4 nakon što je Aleksander Isak postigao pogodak. Barnli je do kraja utakmice uspeo da ublaži poraz pogotkom Dare O'Šee.