Ubedljiv trijumf Palasa protiv Vest Hema: Vila nakon preokreta slavila nad Bornmutom

21.04.2024 18:03
Fudbaleri Kristal Palasa Tanjug/Steven Paston/PA via AP
Fudbaleri Kristal Palasa

Fenomenalna utakmica na "Selhurst Parku" gde je Kristal Palas slavio protiv Vest Hema 5:1 (4:1) u 34. kolu engleske Premijer lige.

Domaćin je već nakon sedam minuta stekao prenost preko Majkla Olisea, dok je Ebereči Ezeu 16. povećao na 2:0. Odbrana Vest Hema nije imala predaha, jer je već u 20. minutu Emerson postigao autogol. Poslednji udarac u prvom delu igre je zadao Žan Filip Mateta za 4:0 u korist "orlova". "Čekićari" su uspeli da uzvrate preko Majkla Antonija pred sam kraj prvog poluvremena.

U drugom delu igre su izabranici Olivera Glasnera uspeli ponovo da stignu do četiri gola prednosti jer je Mateta ponovo matirao Lukaša Fabijanskog u 64. minutu. Vest Hem je do kraja uspeo da stigne do još jednog pogotka jer je Tajrik Mičel upisao autogol. Ipak, pogodak nije bio njegova greška već Dina Hendersona koji je loše procenio let lopte koja je na kraju završila u mreži.

U drugoj utakmici u popodnevnom terminu Aston Vila je nakon preokreta upisala trijumf protiv Bornmuta 3:1 (1:1).

Gosti sa juga Engleske su poveli u 31. minutu kada je Dominik Solanke bio precizan sa "bele tačke". Domaćin je uzvratio udarac preko Morgana Roždersa u nadoknadi prvog dela igre, dok su u drugom poluvremenu stigli i do potpunog preokreta. U 57. minutu je Musa Dijabi zatresao mrežu za 2:1 u korist kluba iz Birmingema. Leon Bejli se takođe upisao u strelce u 78. minutu i tako postavio konačan rezultat i doneo pobedu "lavovima".