Liga 1

Autor: Kosta Simetić

21.05.2023 22:45
Mbape ne gubi vreme: Dva gola Francuza za osam minuta u pobedi PSŽ-a protiv Oksera Tanjug/AP Photo/Thibault Camus

Fudbaleri Pari Sen Žermena slavili su u gostima protiv Oksera 2:1 (2:0) u poslednjem meču 36. kola frnacuske Lige 1.

Od ranije je poznato da je PSŽ šampion, ali izabranici Kristofera Galtijea nisu propustili priliku da upišu još tri boda.

Već nakon osam minuta bilo je jasno ko če kuči ići kao pobednik. Kilijan Mbape postigao je gol prvo u šestom, a potom i pomenutom osmom minutu, a asistencije su upisali Fabijan Ruiz i Leo Mesi.

Nakon toga, Parižani su povukli ručnu, što je u 51. minutu iskoristio Lasine Sinajoko da postigne gol za konačnih 2:1.