PSŽ za poluvreme rešio pitanje pobednika: Marsej deklasiran na domaćem terenu

27.10.2024 22:19
Marsej pao na "Velodromu": Bredli Barkola i Amir Murilo u duelu za loptu Profimedia
Marsej pao na "Velodromu": Bredli Barkola i Amir Murilo u duelu za loptu

Pari Sen Žermen je komandovao igrom svih 90 minuta u pobedi 3:0 (3:0) nad Olimpikom iz Marseja u devetom kolu Lige 1. Očigledno je da i dalje nemaju konkurenciju u domaćem prvenstvu gde još ne znaju za poraz. Marsej im nije bio rival na meču, pa su upisali istorijsku pobedu na francuskom "Klasiku".

Parižani su stegli gušu Marseja od prvog sudijskog zvižduka, a do vođstva došli posle samo sedam minuta igre. Nuno Mendeš je poslao centaršut u šesnaesterac koji je prihvatio njegov saigrač i sunarodnik Žoao Neveš za 1:0.

Marsej je ubrzo ostao sa igračem manje. Amin Harit je igrao jubilarni stoti meč u francuskom šampionatu, ali iz nje nosi samo loša sećanja. Posle 20 minuta igre je dobio direktan crveni karton zbog nesmotrenog starta gde je otvorenom kopačkom pogodio Markinjosa u grudi. Tu nije bio kraj greškama domaćih igrača, štoper Leonardo Balerdi je pokušao da izbije centaršut Ašrafa Hakimija ali je samo uspeo da prevari svog golmana i amaterski ubaci loptu u sopstvenu mrežu.

U poslednje vreme skoro pa da ne prođe utakmica da se Bredli Barkola ne upiše u strelce, na "Velodromu" je upravo on postigao brod koji je potopio lađu Olimpika posle 40 minuta igre. Od Usmana Dembelea je dobio loptu na tacni pa mu je samo ostalo da matira protivničkog golmana.

Barkola je na još jednoj utakmici pokazao zašto se probija kao najveća zvezda u arsenalu trenera Luisa Enrikea. Dao je osam golova za isto toliko mečeva, a PSŽ nastavlja neporaženu kampanju francuskog šampionata.