Liga 1

Liga 1: Lil skalpira i u Evropi, i u Francuskoj; Brest ne zna za poraz već mesec dana

26.10.2024 23:01
Anhel Gomeš, fudbaler Lila Profimedia
Anhel Gomeš, fudbaler Lila

Fudbaleri Lila trijumfovali su na gostovanju Lansu rezultatom 1:0 (0:0) u devetom kolu francuskog šampionata. Heroj pobede "doga" bio je očekivano Žonatan Dejvid, koji je pogodio sa bele tačke u 90+8. minutu. Ovim trijumfom, Lil je nastavio dobre rezultate krunisane pobedom protiv Atletika u Ligi šampiona.

Svakako da Lans nije najnaivniji protivnik, ali za očekivati je bilo da na krilima dobrih kontinentalnih učinaka, Žonatan i ekipa priđu vrhu tabele znatno lakše.

Ipak, to su uradili na teži način, što ne remeti činjenicu da sada zauzimaju četvrto mesto sa 17 bodova, dok njihov današnji protivnik ostaje na poziciji iza "doga" sa 14 poena.

U ranijem današnjem duelu, Brest je još jednom potvrdio dobru formu pobedivši Rems u gostima sa 2:1 (2:1). Sa ovim trijumfom, valja konstantovati da novopečeni učesnik evropske elite ne zna za poraz u svim takmičenjima već mesec dana - od meča sa Okserom

Golove za Brest postigli su Roman Faivr u četvrtom minutu sa bele tačke, odnosno Mama Balde u 18. minutu. Poraz je ublažio Jozef Okumu u 29. minutu utakmice.

Brest zauzima osmo mesto u Ligi 1 sa 13 bodova, dok se Rems uprkos porazu zadržao na šestoj poziciji koja vodi u Evropu, i ima bod više od svog današnjeg rivala.

Što se prvog današnjeg duela tiče, Anže je u veoma zanimljivom okršaju kod kuće uspeo savladati povratnika u viši rang, Sent-Etjen rezultatom 4:2 (2:1).

Oba gola za zeleno-bele postigao je Zuriko Davitašvili (16P, 57), dok su za domaćine redom pogađali Himad Abdeli (7), Žan-Edu Aholu (39), Ibrahim Niane (69P) i Ahmadu Bamba Deng (90+3).

Sent-Etjen i Anže imaju po sedam bodova i zauzimaju 15. odnosno 14. mesto na tabeli francuskog šampionata, koji u celini možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.