Anži protraćio pobedu promašenim penalom, Lion savršen protiv Avra

20.10.2024 20:35
Fudbaleri Tuluza slave izjednačujući gol nad Anžijem Profimedia
Fudbaleri Tuluza slave izjednačujući gol nad Anžijem

Promešani rezultati u poslednjem danu 8. kola Lige 1. Perfektna utakmica Liona nad Avrom (4:0), dok je Anži propustio pobedu kroz prste nepreciznošću sa bele tačke u gostima Tuluzu (1:1).

U prvoj utakmici dana Lion je bio veoma raspoložen u gostima pobedom nad Avrom 4:0 (1:0). Od prvog do poslednjeg minuta su imali kontrolu, Avr nije imao puno prilika, golman Liona Lukas Peri je morao samo jedanput da interveniše za 90 minuta. Peta uzastopna pobeda gostiju, koji su sada na poen od mesta koje vodi u Evropu.

Okser je na domaćem terenu pobedio Rems 2:1 (1:0) i tako im naneo drugi poraz sezone. Nant i Nica su podelili bodove na stadionu "De la Božuar", što je treći uzastopni remi za "orliće" dok će Anži dugo žaliti za "bačena" dva poena na gostovanju u Tuluzu.

Poveli su u petom minutu golom Niana o desnu stativu. Imali su šansu da dupliraju prednost nakon sat vremena kada im je sudija dosudio penal, ali je Himad Abdeli na kraju bio tragičar. Heroj je bio golman Tuluza Giljom Rest je maestralno pročitao protivnika i odbranio penal, a njegovi saigrači su četiri minuta kasnije kaznili Anži golom Džošue Kinga za konačan rezultat 1:1 (0:1).

Uspešan remi za Tuluz koji se preko potrebnim bodom izdigao iz zone ispadanja. Osmo kolo Lige 1 zatvara Olimpik Marsej gostovanjem Monpeljeu.