Pari Sen Žermen ponovo prvi na tabeli, "pao" i Strazbur

19.10.2024 23:03
Borbeno od prvog do poslednjeg minuta - Igrači PSŽ-a i Strazbura Profimedia
Borbeno od prvog do poslednjeg minuta - Igrači PSŽ-a i Strazbura

Parižani su pobedili Strazbur 4:2 (1:0) u osmom kolu Lige 1. Iskoristili su kiks Monaka i osvojili bitna tri boda koja ih vraćaju na vrh tabele. Naš golman Đorđe Petrović je imao šest odbrana protiv PSŽ-a, ali njegova ekipa nije mogla da se izbori sa kvalitetom domaćih.

Prvacima Francuske je trebalo 18 minuta da povedu, a svoj prvenac u ligi je ostvario 18-godišnji Seni Majulu izvrsnom završnicom u bliži ugao Petrovića.

Srpski golman nije imao sreće dva minuta nakon poluvremena, kada se njegova odbrana odbila u noge Marka Asensija koji je duplirao prednost Pariza. Seku Mara u 58. postigao utešni gol Strazbura, talentovani Bredli Barkola je u 66. dao svoj sedmi gol sezone nakon što je atraktivno provukao loptu između dva protivnika.

Iako nije promenilo ishod meča, obe ekipe su se raspucale u sudijskoj nadoknadi. Prvo je Kang-In Li postigao gol u 90. da bi veznjak gostiju Dauda Dionge stavio tačku na meč tri minuta kasnije.

Lans je u gostima porazio Sent Etjen 2:0 (1:0) golovima Frankovskog u 20. i Laboa Laskarija u 79. minutu meča.

U nedelju se privodi kraj osmom kolu prvenstva Francuske, program možete pratiti na našim kanalima sutra od 15.00 časova.